Foto: se svolením Samsung

Samsung měl včera představit nový Exynos 2200, nedošlo k tomu. Podle některých informací se jej již nedočkáme

Před několika týdny společnost Samsung oznámila, že 11. ledna 2022 uvede na trh nejnovější čipovou sadu Exynos 2200. Tato novinka vznikla ze spolupráce s AMD a měla by pohánět řadu Samsung Galaxy S22 pro Evropu a další regiony. Co je ale důležité – 11. ledna představena nebyla a zdá se, že Exynos 2200 ani nebyl uveden na žádný trh. Co se stalo?

Co víme jistě, je to, že Samsung prozatím smazal původní tweet s oznámením data vydání, ale nezveřejnil žádné další vyjádření, stejně tak ani nové datum představení. Nicméně o zajímavé informace se podělil leaker Ice Universe, který na Twitteru sdílel záhadný tweet, podle něhož se při vývoji Exynosu 2200 událo mnoho věcí, bohužel však ne pozitivních.

Nejpravděpodobnějším scénářem tedy je, že Samsung při vývoji nové čipové sady narazil na několik překážek. Ice Universe však nespecifikoval, o co přesně může jít (obecně se mluví o potížích s přehříváním).

Další leaker Dohyun Kim přišel s ještě horší správou, jelikož napsal, že „Exynos 2200 is G.O.N.E.“, což by tedy znamenalo, že se jej vůbec nedočkáme. Podle Kima by měla většina regionů u řady Galaxy S22 přejít na procesory od Qualcommu (což znamená většinu regionů mimo Severní Ameriku, tedy včetně Evropy).

Vyvstává však otázka, zda bude mít Samsung dostatek čipů Snapdragon a zda to neposune datum uvedení Samsungu Galaxy S22 na trh (případně data některých dalších zařízení v portfoliu společnosti Samsung – nejbližší Samsung Galaxy Unpacked by se měl totiž konat již začátkem února).

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.