Foto: se svolením Samsung

Samsung možná chystá velkou změnu – Galaxy S22 FE by měl být vybaven čipovou sadou Dimensity 9000

Zhruba před měsícem jsme se dočkali představení Samsung Galaxy S22 a nyní se již začínají objevovat první informace o připravovaném S22 Fan Edition neboli Galaxy S22 FE. Podle spolehlivého tipéra z Weibo, který si říká „It’s fat“ Samsung pracuje na nové generaci smartphonu střední třídy. Tento nový telefon přitom má být vybaven čipsetem MediaTek Dimensity 9000.

Přestože zatím neexistují žádné jasné důkazy, tipér naznačuje, že novým smartphonem Galaxy s čipovou sadou MediaTek Dimensity 9000 by mohl být Galaxy S22 FE nebo vyšší verze nedávno představeného modelu Galaxy A53 s názvem Galaxy A53 Pro. Kromě toho, že smartphone bude poháněn vlajkovým čipsetem MediaTek, pravděpodobně nabídne baterii s kapacitou 4 500 mAh, u níž bychom se měli dočkat také podpory rychlého nabíjení.

Pokud se informace potvrdí, bude to poprvé, co Samsung ve svém smartphonu FE vymění čipset (S21 FE je vybaven Snapdragonem 888 jako řada S21). Nicméně bylo by chybou, domnívat se, že jde o krok zpět. Vývoj MediaTek je totiž rychlý a na žebříčku nejpopulárnějších čipsetů se rychle posouvá nahoru. Přestože Dimensity 9000 ještě nebyl v žádném smartphonu použit, údajně je na stejné úrovni (a v některých případech dokonce lepší) než nejnovější Snapdragon 8 Gen 1.

Nadto se ukázalo, že Exynos 2200 ani Snapdragon 8 Gen 1 nejsou lepší než předchozí generace. Přechod na MediaTek můžeme chápat i tak, že Samsung šetří čipy pro vlajkovou řadu S22, ale zároveň chce uživatelům poskytnout stejně dobrý výkon ve své Fan Edition.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.