Samsung posílá svůj telefon na hranici vesmíru a umožní uživatelům vytvořit si unikátní selfie

Společnost Samsung představila svůj vlastní vesmírný program. Počinům společnosti SpaceX se, alespoň prozatím rovnat nemůže, rozhodně však stojí za pozornost. V rámci své mise SpaceSelfie totiž pošle do stratosféry speciální konstrukci, která ponese telefon Galaxy S10 5G, který umožní vytvoření selfie fotografie s planetou Zemí v pozadí.

Na celém projektu spolupracuje se Samsungem společnost Flightline Films, která pomohla vytvořit speciální rám, ve kterém jsou telefon i fotoaparát upevněny. Vybavení bylo navrženo tak, aby dokázalo pořídit fotografie nejvyšší kvality s ohledem na zakřivení Země a odrazy světla od Slunce, jehož sluneční energie napájí vybavení i samotný přístroj S10 5G. Vše pak vynese do výšky kolem 20 kilometrů meteorologický balón o velikosti půlky basketbalového hřiště.

Zákazníci společnosti Samsung pak budou mít po dobu pobytu zařízení ve stratosféře možnost zaslat na telefon Galaxy S10 5G své selfie, které se zobrazí na displeji. Telefon je i se pozadí vyfocen a vznikne tak jedinečné SpaceSelfie, které je následně k dispozici ke stažení na stránkách projektu.

„Abychom oslavili úžasné věci, které se na obrazovkách přístrojů Samsung dějí, rozhodli jsme se posunout pořizování selfie na novou úroveň a dát lidem šanci dostat svou tvář do vesmíru,“ prohlásil Benjamin Braun, marketingový ředitel společnosti Samsung Europe. „Neustále posouváme hranice možného a s pomocí SpaceSelfie ukážeme, že s technologiemi společnosti Samsung se neustále odehrávají úžasné věci – dokonce i na samém okraji vesmíru.“

Samsung tímto projektem mimo jiné dokazuje, jak jsou jeho telefony odolné. Použitý Galaxy S10 5G nebyl podle Samsungu podroben žádným dalším úpravnám jako je zateplení ani nebyl umístěn do speciálního pouzdra. Telefon bude muset odolat teplotě -65 °C.

Zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.