Zdroj: youtube.com

Samsung potvrdil, že vlajkové lodi řady S21 představí 14. ledna

Technický kalendář letošního roku pravděpodobně nebudou určovat globální veletrhy tak, jako tomu bylo v minulých letech. Ačkoliv jejich pořadatelé slibují, že část z nich proběhne ve virtuální podobě, řada velkých i malých značek využije termínovou volnost, a některých novinek se tak dočkáme mnohem dříve, než jsme byli zvyklí. Příkladem může být společnost Samsung, která oficiálně potvrdila, že své vlajkové lodi mobilních telefonů řady S21 představí již 14. ledna.

Slogan celé akce je „Welcome to the Everyday Epic.“ a symbolem potom nový design kamerového modulu, jehož podoba nám díky řadě úniků není cizí. Očekávat můžeme tři nové modely. Dva z nich Samsung Galaxy S21 a S21 Plus, by měly mít podobné technické specifikace a lišit se pravděpodobně budou pouze velikostí. Třetí model Galaxy S21 Ultra potom nabídne lepší technické specifikace, lepší fotografickou výbavu a především podporu dotykového pera S-Pen.

Spekuluje se o tom, že právě model Ultra by mohl v budoucnu nahradit populární Note. Místo vývoje této řady by se Samsung měl zaměřit na rozkládací telefony s ohebným displejem. To však oficiálně potvrzeno nebylo.

Kromě telefonů se zřejmě dočkáme také nových bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Pro, která by měla přinést potlačení okolního hluku. Tak jako každý rok, předznamenávala akci společnosti Samsung řada úniků detailů, a je tedy otázkou, zda nás korejský gigant něčím překvapí.

Nástup vlajkových lodí hned z kraje roku může být marketingovým tahem tak, aby se špičky společnosti Samsung staly jedněmi z prvních, jež dostanou do vínku novou generaci čipů Qualcomm Snapdragon 888, který je vyráběn pomocí 5nm technologie. Úplně první ale nebude, neboť jej předstihla společnost Xiaomi, která svůj model Mi 11 uvedla na trh (zatím čínský) se začátkem roku.

Zdroj: news.samsung.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.