Zdroj: news.samsung.com

Samsung představil domácí projektor The Premier s krátkou promítací vzdáleností a podporou HDR10+

Společnost Samsung tradičně patří mezi největší vystavovatele v rámci programu veletrhu IFA. V letošním roce se tento veletrh uskuteční ve velmi omezené míře, a korejský gigant se tedy rozhodl jej vynechat. Své fanoušky ale nenechá bez nových informací a na tento týden si nachystal hned několik videopředstavení svých novinek. A jednou z nich je The Premier.

Jedná se o nový 4K projektor s krátkou projekční vzdáleností. Toto zařízení bude k dispozici ve dvou variantách lišících se úhlopříčkou obrazu, jenž jsou schopné promítnout – LSP9T ji má 130 palců a LSP7T 120 palců.

Tyto projektory promítají přímo nad sebe a nabízí kompaktní design. Lze je umístit přímo před promítací plochu, ať už jde o plátno nebo zeď. Samsung, který je jedním z největších výrobců televizí na světě, tímto produktem trochu konkuruje sám sobě. Novinka je určena především pro menší byt a prostory, kde je potřeba šetřit místem.

Oba tyto projektory mají v základní výbavě aplikace na stremování videa, jako jsou Netflix, HBO nebo YouTube a jsou také schopné zrcadlit jiná zařízení, jako jsou tablety, počítače nebo mobilní telefony. Výhodou modelu LSP9T je navíc to, že podporuje dynamické zobrazení HRD10+, podle Samsungu dokáže optimálně upravit jas každé scény snímek po snímku. Je tak prvním zařízeném svého druhu, které tuto technologii plně podporuje.

Na trh by se oba tyto projektory měly dostat ještě letos, a to v USA, Koreji a Evropě. O tom, da se objeví i v ČR, zatím nemáme informace.

Zdroj: samsung.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.