Foto: se svolením Samsung

Samsung se bojí žaloby kvůli prstenu Galaxy Ring, sám proto společnost Oura žaluje

Společnost Samsung předvedla husarský kousek – podala žalobu na společnost Oura, čímž se pokusila zabránit sporům o duševní vlastnictví v době, kdy se blíží uvedení prstenu Galaxy Ring na trh. Aby tedy Samsung zamezil podání žaloby na svoji společnost, udělal to raději preventivně své protistraně. V žalobě se uvádí, že společnost Oura využila své patentové portfolio k zažalování menších konkurentů v oblasti nositelných technologií a naznačila, že by mohla učinit totéž proti mnohem větší společnosti Samsung.

„Činy a veřejná prohlášení společnosti Oura ukazují, že Oura bude pokračovat v porušování patentů proti dalším účastníkům amerického trhu s chytrými prsteny, včetně společnosti Samsung,“ uvádí se v žalobě. „Bezprostřední reakcí společnosti Oura na oznámení Galaxy Ring bylo poukázání na údajnou sílu jejího portfolia duševního vlastnictví.“

Žaloba také tvrdí, že Galaxy Ring neporušuje patenty společnosti Oura. Uvádí se tam také, že Oura se ihned po oznámení Galaxy Ring vydala na mediální turné, na kterém se chlubila více než 150 patenty. Samsung se v podstatě snaží vykreslit společnost Oura jako patentového trolla a tvrdí, že mnoho patentových sporů finské společnosti se týkalo prvků společných pro celou kategorii chytrých prstenů, jako je elektronika, senzory, baterie či zdravotní skóre. Tento přístup připomíná staré patentové spory společnosti Samsung se společností Apple. Společným tématem těchto deset let starých soudních bitev bylo, že Samsung obviňoval výrobce iPhonů z držení falešných patentů, které neměly být nikdy uděleny, protože používaly zjevné technologie nebo metody společné pro celé odvětví.

Galaxy Ring se v USA objeví nejspíš již srpnu letošního roku, což odpovídá očekávání, že jej společnost představí na letní akci Unpacked.

Zdroj: engadget.com