Foto: se svolením Samsung

Samsung vybaví hodinky Galaxy Watch AI novými funkcemi

Ještě v průběhu letošního roku přidá společnost Samsung do hodinek Galaxy Watch nové funkce pro sledování zdraví a kondice založené na umělé inteligenci, včetně personalizovaných zdravotních skóre, tipů, ukazatelů spánku a navrhovaných cvičebních postupů.

Jedním z velkých vylepšení hodinek Galaxy Watch s umělou inteligencí je nové energetické skóre, které čerpá z různých osobních ukazatelů a poskytuje komplexní informace o zdraví. Model čerpá z údajů o spánku, včetně informací o tom, kdy šel uživatel spát, jak dlouho a jak dobře spal a jaká byla jeho srdeční frekvence během spánku. Zohledněna je také fyzická aktivita během bdění.zdraví

V podobném duchu budou do zařízení Galaxy Watch přidány také wellness tipy, které tuto funkci posunou o stupeň výš a nabídnou informace, motivační tipy a pokyny týkající se osobních cílů v oblasti fitness.

Vylepšení s využitím umělé inteligence se dočkají také funkce pro spánek, které nabídnou další přehled o nočních návycích. Nové spánkové algoritmy dokáží analyzovat pohyb ve spánku, latenci, srdeční frekvenci a frekvenci dýchání. Připojí se tak ke stávajícím funkcím sledování, jako je chrápání, hladina kyslíku v krvi a spánkový cyklus.

Pro náročné běžce dostávají hodinky Galaxy Watch nové ukazatele aerobního prahu (AT) a anaerobního prahu (AnT). A také cyklisté se mohou těšit na novinku v podobě měření funkčního prahového výkonu (FTP). Společnost Samsung uvádí, že výpočet posledně jmenované hodnoty zabere pouhých 10 minut soustavné jízdy na kole (rychlostí 4 km/h nebo vyšší).

Nová funkce Workout Routine umožní spojovat různé typy cvičení do personalizovaného režimu a přecházet z jednoho na druhý bez přerušení. A funkce Race vyzve k překonání předchozích osobních časů na stanovené trase.

Samsung naznačil, že Galaxy Watch nemusí být jediným zařízením, které dostane nové zdravotní funkce založené na umělé inteligenci. „Zavedení funkce Galaxy AI do hodinek Galaxy Watch je pouze začátkem tohoto procesu a my se těšíme, že již brzy představíme ještě více integrací napříč naším portfoliem Galaxy,“ uvedla společnost. Společnost Samsung možná oficiálně představí své nositelné zařízení Galaxy Ring na své příští akci Unpacked v červenci.

Nové funkce hodinek Galaxy Watch se objeví s aktualizací One UI 6 Watch ve druhé polovině tohoto roku.

Zdroj: engadget.com