Foto: Wikimedia

Senátor Ed Markey vzkázal Elonu Muskovi: „Vyřešte potíže ve svých společnostech, nebo to udělá Kongres“

Senátor Ed Markey z Massachusetts v neděli pokáral Elona Muska poté, co miliardář nevhodně reagoval na žádost zákonodárce o informace o nových ověřovacích pravidlech Twitteru. „Možná je to proto, že váš skutečný účet působí jako falešný?“ tweetoval Musk v neděli ráno poté, co Markey sdílel dopis, v němž kritizoval nové předplatné společnosti Twitter Blue za 8 dolarů měsíčně.

„Na jednu z vašich společností se vztahuje nařízení FTC. Úřad NHTSA, který dohlíží na bezpečnost automobilů, vyšetřuje jinou kvůli zabíjení lidí. A vy trávíte čas tím, že se hádáte na internetu. Vyřešte potíže ve svých společnostech, nebo to udělá Kongres,“ uvedl Ed Markey 13. listopadu na Twitteru.

Markey odeslal dopis, který vyvolal prudkou výměnu názorů, 11. listopadu. V dopise Markey žádá Muska, aby vysvětlil, jak mohl deník The Washington Post vytvořit ověřený účet, který se za něj vydával, a proč oficiální vyskakovací okno sdělilo uživatelům Twitteru, že ověření bylo uděleno na základě funkce ve vládě. Musk musí na tyto a další otázky písemně odpovědět do 25. listopadu.

Twitter pozastavil placené ověřování účtů necelé dva dny po spuštění nového předplatného Twitter Blue. Dokud bylo ověřování k dispozici, často je využívali trollové, kteří se vydávali za celebrity, politiky a velké obchodní značky, což vedlo k chaosu na platformě. Například falešný účet vydávající se za LeBrona Jamese tvrdil, že hvězda NBA požádala o výměnu ze strany Los Angeles Lakers. Jiný účet zase napadl akcie farmaceutické společnosti Eli Lilly.

I když není jisté, že se Markeyho varování promítne do vládních opatření, pravděpodobnost regulační reakce ze strany Kongresu se v neděli zvýšila poté, co demokraté získali většinu v Senátu. Markey je navíc také členem podvýboru pro komunikace, média a širokopásmové připojení, který s největší pravděpodobností navrhne opatření týkající se Twitteru.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.