Server Pornhub využívá AI pro označování a třídění svých videí

Populární server pro dospělé Pornhub začne v nejbližší době používat pokročilou umělou inteligenci k označování známých hereček, herců, sexuálních pozic a dalších kategorií. Díky tomu budou mít fanoušci lechtivých filmů možnost přesnějšího zacílení na to, o co mají zájem.
Verze Ai, kterou Pornhub použije, bude kromě rozpoznávání obličejů umět rozpoznat například barvu vlasů. Server disponuje databází s více než 10 000 profesionálními aktéry pornofilmů, které bude AI schopná porovnat s obrazem na videu. Amatérská videa nahrávaná na server z pochopitelných důvodů označována nebudou. Pornhub bude také spoléhat na zpětnou vazbu uživatelů, protože je možné, že systém nebude zpočátku fungovat bez problémů. Díky technologii strojového učení, by se měl systém sám stále zdokonalovat.
„Možnosti umělé inteligence jsou čím dál tím větší a prožívá v současnosti velký boom. Moho společností ji tedy zařadilo do svého systému, aby tak aktualizovaly zastaralé procesy, a přesně to, co teď děláme my.“ Řekl viceprezident společnosti Pornhub Corey Price.
Server Pornhub, který je známý budováním svého jména na veřejnosti, představil celý systém v tiskové zprávě. Některá média dokonce obdržela nepublikovatelné klipy, ve kterých byla ukázána práce systému v reálném čase.

Během minulého měsíce zvládl systém, který prozatím pracuje v režimu betaverze, zpracovat 50 000 klipů. Jeho výsledná verze by měla pracovat rychleji a během roku 2018, by měl systém znát všech 5 milionů videí, která server v současnosti nabízí. Nový systém je pro server důležitý, protože denně na něm přibude 10 000 nových videí. Umělá inteligence pomůže se smazáním duplicitního obsahu, který by se na serveru mohl vyskytovat. Server se také někdy potýká se spamem a reklamami, které na něj někteří uživatelé nahrávají. Ai by měla pomoci i proti nim.

Zdroj: dailymail.co.uk pcmag.com cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.