Shonin není jen obyčejné „wearable“, je to kamera na tělo pro všechny

O přízeň sponzorů se na Kickstarteru uchází další „gadget“. Tentokrát se jedná o kameru na tělo s názvem Shonin a nebude určena policistům, ale běžným občanům.

Kanadští tvůrci ze stejnojmenné společnosti pro ni vybírají 30 000 dolarů, částka již však byla za méně než týden několikanásobně překročena, konkrétně více než pětkrát.

Jedná se o bezpečnostní zařízení, nikoliv kameru určenou pro nahrávání dobrodružství či zážitků ze života. Je možné ji přichytit na část oděvu poutkem nebo pomocí zadní magnetické vrstvy. Kamera se spustí poklepáním na tělo a používá celulární nebo Wi-Fi připojení, přes které je možné sdílet videa na Facebooku Live nebo YouTube. Videa ukládá zařízení do cloudu Shonin a přes mobilní aplikace je lze prohlížet a dělat na nich jednoduché úpravy.

Vnitřní paměť kamery činí 8 GB, má zabudovanou GPS a na jedno nabití vydrží 2,5 hodiny (s magnetickou baterií až dvojnásobek). Cílem autorů je, aby s ní uživatelé zaznamenávaly události jako zneužívání moci represivními orgány, vyhrožování, napadení nebo veřejné protesty. Shonin se k zákazníkům dostane v únoru přístího roku.

 

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.