Foto: Unsplash

Signal nově umožňuje změnit číslo, aniž by došlo ke smazání historie konverzací

Aplikace Signal pro uživatele nově zavádí velmi praktickou funkci – možnost změnit telefonní číslo na svém účtu, aniž by došlo ke smazání stávajících zpráv, chatů či skupin. Zjednodušeně řečeno tedy uživatelé nepřijdou o historii svého účtu.

Má to ale háček – abyste mohli přidat nové číslo, musíte mít stále možnost nechat si posílat zprávy z aplikace Signal na své staré číslo. Pokud tuto podmínku splňujete, stačí přejít na možnost Změna telefonního čísla v nastavení účtu Signal, kde budete vyzváni k zadání starého i nového čísla. Nakonec vás služba Signal provede obvyklým registračním procesem pro nastavení telefonního čísla.

Po úspěšné aktualizaci čísla se všem kontaktům, s nimiž jste v aplikaci Signal komunikovali, zobrazí nová zpráva v daném vlákně s poznámkou, že jste změnili telefonní číslo. Zobrazí se také odkaz na aktualizaci kontaktní karty. Největší výhodou nové funkce samozřejmě je, že nepřijdete o existující vlákna ani skupiny, kterých jste již součástí.

Nová funkce je určena zejména těm uživatelům, kteří si ponechávají svůj stávající telefon, ale pořizují si nové telefonní číslo. Pokud proto plánujete přechod ze starého na nový telefon a chcete zachovat svoji historii na Signalu, budete muset použít odlišnou funkci, a to přenos dat ze starého do nového zařízení.

Obliba aplikace Signal stále roste. Důvodem je hlavně to, že jde o jedinou populární chatovací aplikaci, která neshromažďuje uživatelská data v přímém vztahu k uživatelské identitě.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.