Foto: se svolením Konami

Silent Hill doplní tři velmi odlišné hry

Pokud patříte mezi fanoušky Silent Hillu, máme pro vás jedinečnou zprávu. Společnost Konami dnes zveřejnila řadu novinek, jež se týkají budoucnosti této kultovní hororové série. Kromě potvrzení dlouho spekulovaného remaku Silent Hill 2 studio odhalilo tři nové hry ze stejného univerza. Všechny jsou přitom až překvapivě odlišné.

Townfall pochází z dílny Annapurna Interactive a No Code, což je glasgowské studio, jež je známé zejména schopností vytvářet silné hororové příběhy (příkladem mohou být tituly Observation či Stories Untold). V krátkém teaseru na Townfall se objevuje oldschoolová kapesní televize, která sice neustále vypadává, ale i přesto můžeme postřehnout znepokojivé rozhovory a scény. Zdá se, že Townfall bude nejtradičnější hrou Silent Hill z trojice.

Ascension je druhým titulem, s nímž je spojeno velké jméno – J. J. Abrams. Jedná se o interaktivní streamovací sérii, kde „celá komunita utváří kánon Silent Hillu“ a její slogan zní „Postavte se společně svému traumatu“. Ascension pochází z Abramsova studia Bad Robot a společnosti Genvid, která se zabývá tvorbou interaktivních živých show. Je popisována jako „nová forma zábavy, která propojuje komunitu, živé vyprávění příběhů a interaktivitu“. Ascension by měl vyjít v roce 2023 a jak se zdá, rozhodně půjde o zajímavý počin.

Poslední z trojice je hra s názvem Silent Hill f. Tento titul pochází od Ryūkishi07, japonského spisovatele, který se proslavil vizuálními romány, jejichž jádrem je psychologický horor a nadpřirozené záhady. Teaser na hru f je nádherný a hrůzostrašný zároveň. Představuje mladou ženu, kterou zevnitř rozežírají chapadla masožravé rostliny (video na konci článku). V popisu teaseru na YouTube se píše, že se hra „odehrává v Japonsku 60. let minulého století a představuje krásný, ale děsivý svět“. Datum vydání ani platformy prozatím nejsou známy.

Kromě toho se chystá také nový film s názvem Return to Silent Hill od Christopha Ganse, režiséra filmové adaptace z roku 2006.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.