Zdroj: store.steampowered.com

Skupina nadšenců připravuje poloprofesionální dabing pro Kingdom Come: Deliverance

To, po čem fanoušci českých her prahli, se stává realitou – nejlepší tuzemská hra posledních let Kingdom Come: Deliverance se dočká českého dabingu. Tedy neoficiálního a vlastně jen částečného, ale i to je výrazný krok kupředu.

Čeští hráči jsou od roku 2002 namlsaní dabingem hry Mafie, který patří k opravdovým klenotům. Proto bylo pro mnohé zklamáním, když další velká hra spojená se jménem Daniela Vávry, český dabing postrádala, ačkoliv se odehrávala v Posázaví, tedy v zemích Koruny české.

Mnozí fanoušci se snažili studio WarHorse přesvědčit k natočení oficiálního dabingu, avšak neuspěli. Objevilo se i několik fanouškovských projektů, které však rychle skončily. Nyní všeobecnou výzvu přijali tvůrci ze společností Megarana Studios a Pilger Film a rozhodli se jít na věc postupně.

V první fázi pracují na dabingu filmových scén, které představují důležité události ve hře. Hlasy přímo ve hře zatím v plánu nemají. Ani není jasné, jestli se jejich dabing dostane přímo do hry, z cutscén hodlají sestříhat krátký nadabovaný film. Sami autoři však nevylučují, že by se jejich dabing nakonec ve hře objevit mohl.

Celý dabing vede Artur Komňacký, který se kromě režisérských povinností ujal i dabingu Jana Ptáčka. Své hlasy propůjčila postavám dvacítka amatérských i profesionálních herců. Většina nahrávek probíhá vzhledem k situaci na dálku, i s těmito podmínkami se autoři projektu dokázali vyrovnat.

Svou činnost prezentovali autoři krátkým sestříhaným videem. Pozitivním detailem je fakt, že toto video sdílel na svém Facebooku i Dan Vávra.

Zdroj: vortex.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.