Foto: se svolením Dark Passenger

Skupina vývojářů Zaklínače 3 založila nové herní studio a připravuje akční online hru zasazenou do feudálního Japonska

Skvělou zprávu oznámila skupina bývalých vývojářů studia CD Projekt Red – založili nové studio Dark Passenger a začali pracovat na nové online hře z prostředí feudálního Japonska. Vznik nového studia oznámili spoluzakladatelé Dark Passenger Jakub Ben a Marcin Michalski a spolu s ním zveřejnili výzvu, v níž do nově vzniklého studia hledají spolupracovníky. Ben a Michalski přitom byli součástí výtvarného týmu, který pracoval na Zaklínači 3 i na Cyberpunku 2077.

První hra Dark Passenger zatím nemá jméno, ale na webových stránkách studia se o projektu již nyní dozvíte několik podrobností. Ben a Michalski tvrdí, že chtějí vytvořit online hru pro více hráčů s podporou kompetitivního i kooperativního hraní. Popis tohoto titulu se přitom nápadně podobá sériím Titanfall či hře Absolver.

Studio prozradilo, že nový systém „hráčům umožní provádět neuvěřitelné věci, jako je běh po šípech, které vystřelili ostatní hráči, šplhání po svislých plochách pomocí zbraně shuko ve tvaru drápů nebo používání kopí yari jako tyče k přeskakování překážek“. Boj na blízko pak bude vyžadovat „stejně tak obratnost, jako taktiku a úzkou spolupráci se spoluhráči“. Alespoň přibližné datum vydání však prozatím nebylo zveřejněno.

Zpráva o založení přichází poté, co bývalý výkonný ředitel CDPR Konrad Tomaszkiewicz na začátku roku oznámil, že vytváří studio s názvem Rebel Wolves. Uvedl, že jeho tým vydá svůj první projekt, temnou fantasy RPG hru postavenou v Unreal Enginu 5, někdy v roce 2025. Tomaszkiewicz opustil CDPR v květnu 2021 kvůli obvinění ze šikany spolupracovníků.

A právě i na tuto aféru nepřímo na svých stránkách nové studio Dark Passenger naráží: „Vytváříme prostředí bez předsudků založené na toleranci, podpoře a porozumění. Individuální potřeby bereme stejně vážně jako potřeby skupiny.“

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.