Foto: se svolením Apple

Sluchátka Apple AirPods Pro by mohla mít zabudovaný teplotní senzor

Mark Gurman z agentury Bloomberg tvrdí, že Apple pracuje na nových zdravotních funkcích pro svou řadu audio produktů. První z nich by umožnila sluchátkům AirPods provádět test sluchu. Ačkoli AirPods již podporují funkci audiogramu, pomocí níž může systém iOS vyladit výstup sluchátek tak, aby se přizpůsobil ztrátě sluchu, prozatím k tomu bylo zapotřebí aplikací třetích stran.

Apple podle Gurmana také zkoumá, jak by bylo možné používat sluchátka AirPods Pro jako naslouchátka. Za tímto účelem prý společnost nedávno najala inženýry se zkušenostmi s prací na tradičních naslouchadlech.

Další novou funkcí AirPods, na které Apple pracuje, je měření tělesné teploty. Vestavěný snímač teploty byl jednou z funkcí, které společnost představila s hodinkami Watch Series 8 a Watch Ultra. Pokud jde o to, proč by Apple opakoval funkci, která se již nachází v jednom z jeho stávajících produktů, jde o to, že senzor dokáže získat přesnější údaje o tělesné teplotě ze zvukovodu než ze zápěstí.

Gurman nicméně podotýká, že obě nové funkce se mohou objevit až za několik měsíců, nebo dokonce let. V nejbližší době podle něj Apple plánuje přestavit USB-C nabíjecí pouzdro pro AirPods Pro (aby vyhověl novému společnému standardu EU pro nabíjení). Do té doby se uživatelé AirPods mohou těšit alespoň na nové softwarové funkce, které by měly být představeny spolu s iOS 17. Mezi ně patří nové tlačítko pro ztlumení hovoru a vylepšení přepínání zařízení.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.