Foto: Unsplash

Snapchat přidá novou funkci – sdílení polohy v reálném čase

Snapchat získá novou funkci. Půjde o sdílení aktuální polohy uživatele v reálném čase. Novinka bude přidána do stávající mapy. Uživatelé tak budou moci krátkodobě sdílet s vybranými přáteli svoji přesnou polohu.

Snap Map sice sdílení polohy umožňuje již několik let, nicméně stávající verze této funkce aktualizuje polohu pouze po otevření aplikace Snapchat. Nová funkce naopak umožní vybraným přátelům vidět, kde se přesně nacházíte v reálném čase po stanovenou dobu. Novinka tedy bude fungovat podobně jako aplikace Find My od Applu. Podrobnosti o poloze bude možné sdílet po dobu 15 minut, jedné hodiny nebo osmi hodin.

Podle společnosti by tato nová funkce mohla usnadnit setkávání s přáteli nebo pomoci lidem, kteří se necítí být v bezpečí. Blízcí tak mohou mnohem lépe sledovat, kde se daný člověk právě nachází. Nicméně samozřejmě je nutné, aby uživatelé, kteří danou osobu sledují, byly jejími přáteli a vzájemně musí potvrdit sdílení polohy, aby ji mohli začít používat.

Tato nová funkce přichází v době, kdy se společnost Snap v posledních měsících snažila vybudovat stabilní základnu bezpečnostních funkcí (novinka se do této snahy také počítá). Nedávno navíc společnost oznámila, že omezí doporučování přátel dospívajícím ve snaze vypořádat se s drogovými dealery, kteří se zaměřují na mladistvé uživatele. Kromě toho by oblíbená aplikace měla v letošním roce přinést také nové funkce rodičovské kontroly.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.