Sony a Nintendo hlásí razantní nárůst tržeb

Pro velké japonské herní společnosti je rok 2018 mimořádně úspěšný. Společnost Sony zvýšila svůj odhad ročního zisku na 870 miliard Jenů (7,7 miliard dolarů) což představuje nárůst o třicet procent oproti červencovým odhadům.

Za tento gigantický nárůst může především nárůst prodejů konzolí. Ten přišel díky mimořádně úspěšným titulům God of War a Spider Man což jsou tituly, jež vyšly exkluzivně na konzoly Play Station. Navíc lze očekávat, že po vydání hry Red Dead Redemption 2, o které zatím není jisté, jestli vyjde na jiných platformách než je právě Playstation, prodeje ještě více porostou. Sony si díky svojí politice exkluzivit a velkému množství kvalitních „dospělých“ titulů, drží pozici jedničky na trhu.

Silný nárůst zisků zaznamenala také další japonská herní společnost Nintendo. Ve druhém čtvrtletí dosáhla společnost zisk 30,9 miliard Jenů (273 milionů dolarů). To je sice méně, než společnost původně očekávala, přesto se jedná o rekordní růst.

Nintendo těží z úspěchu své konzole Nintendo Switch, kterou uvedla v loňském roce. Díky originalitě svého konceptu se stala nejlépe prodávanou konzolí v historii společnosti Nintendo a uspěla i na trzích kde dříve Nintendo velký úspěch nemělo.

Panují však obavy, že by obchodní válka mezi USA a Čínou mohla mít negativní vliv na vývoj prodejnosti obou japonských společností v dalších letech.

Zdroj: bbc.com