Sony na veletrhu CES: známe logo a dobu vydání PS5, překvapením je koncept vlastního elektromobilu

Tisková konference Sony, jež proběhla včera v rámci veletrhu CES, byla poměrně krátká, avšak přinesla velké množství zajímavých informací. Většina času byla věnovaná především dvěma tématům.

Herní konzole PS5 a PS4

Vzhledem k informacím, které se objevily krátce před startem veletrhu CES a také vzhledem k tomu, že konkurenční společnost Microsoft odhalila detaily ohledně své nové konzole Xbox, očekávali mnozí doslova smršť nových informací ohledně páté generace nejprodávanější herní konzole dneška.

V tomto směru Sony své fanoušky poněkud zklamala a okolo konzole PS5 sdělila pouze dvě nové informace. Tou první bylo představení oficiálního loga, pod nímž bude konzole vystupovat. To se příliš nezměnilo, designéři Sony i nadále sázejí na kontrastní jednoduchý bílý nápis na černém pozadí. Druhou novinkou je potom přibližné datum vydání konzole, které bylo stanoveno na říjen letošního roku. Na více podrobností, včetně podoby konzole, si budeme muset počkat.

Společnost Sony během své konference dále uvedla, že prodej současné generace konzolí PS4 stoupl na 104 miliony prodaných kusů (rekord přitom drží PS2 se 158 miliony prodaných konzolí, což už PS4 pravděpodobně nedožene). Sony navíc uvedlo, že prodalo více než pět milionů sad pro virtuální realitu.

Elektromobil Sony Vision-S

Druhé odhalení, jež Sony učinilo, je poměrně překvapivé, protože zavádí do jeho portfolia zcela nové odvětví. Novým produktem Sony je totiž elektromobil Sony Vision-S. Jedná se o koncept vozu, na němž se jeho tvůrci snaží demonstrovat možnosti své současné výroby.

Systém automobilu spolupracuje s 33 senzory, jež jsou umístěny uvnitř i vně automobilu. Interiér je vybaven několika širokoúhlými obrazovkami a reprosoustavou, jež přináší 360° zvuk. Vnějším designem připomíná Vision-S automobily Porsche.

„Tento prototyp ztělesňuje náš příspěvek k budoucnosti mobility,“ řekl generální ředitel Sony Kenichiro Yoshida. Tím naznačuje, že se Sony plánuje v budoucnu angažovat na poli elektrických automobilů. Otázkou je, jestli bude pracovat na vlastních automobilech nebo bude své patenty a systémy nabízet jiným výrobcům.

Zajímavé také je, že jsme se nedočkali nových telefonů z oblíbené řady Sony Xperia. S nimi japonský výrobce zřejmě čeká až na veletrh MWC.

Zdroj: techradar.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.