Foto: se svolením PlayStation

Sony porušila svůj slib: hry Spider-Man a Miles Morales letos dorazí na PC

V roce 2017 společnost Insomniac Games spolu se Sony na Twitteru uvedla, že herní série Spider-Man zůstane „exkluzivní pouze pro PS4“ a nikdy se „neobjeví na Xboxu nebo PC“. Tento slib byl však nyní porušen, protože Sony oznámila, že se část série Spider-Man přeci jen na PC objeví – Spider-Man Remastered dorazí 12. srpna 2022 a Spider-Man: Miles Morales na podzim letošního roku.

Sony přiznala, že svůj slib porušila, zároveň však uvedla, že rozšíření na PC není způsobeno malým úspěchem na konzolích PS4 a PS5. A tuto informaci podložila konkrétními čísly – série se k 15. květnu 2022 celosvětově prodalo již více než 33 milionů kopií, což z ní činí jeden z největších first-party hitů společnosti Sony.

Společnost již zveřejnila teaser, z něhož je na první pohled vidět, že hry vypadají skutečně velmi podařeně. Remasterovaná verze obsahuje možnost upravit nastavení vykreslování či zapnutí ray-traced odrazů. Hráči také pochopitelně budou moci používat klávesnici a myš. Hry nabídnou celou hlavní příběhovou linii i pokračování v DLC Marvel’s Spider-Man: The City that Never Sleeps, k dispozici budou také tři doprovodné příběhové kapitoly o Peteru Parkerovi spolu s dalšími misemi a úkoly.

Přestože se původně Sony zařekla, že na PC hra nikdy nevyjde, opak se ukázal být mnohem pravděpodobnější poté, co společnost koupila studio Nixxes, které je známé portováním her na PC. Právě Nixxes se této práce skutečně ujalo a zaměřilo se na „vytvoření co nejlepšího zážitku na PC, který využije všechny bohaté možnosti, jež PC platforma nabízí“.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.