Zdroj: Playstation

Sony představila budoucnost hraní – bude barvitá a graficky ohromující

Včerejší večer přinesl doposud největší herní show letošního roku a bylo se rozhodně na co dívat. Jednalo se událost Future of Gaming organizovanou společností Sony a její náplní byly hry určené pro připravovanou konzoli PS5. Přehlídka, jež by za normálních okolností probíhala ve velkém konferenčním sále před zraky tisíců diváků, se z pochopitelných důvodů odehrála celá online, tento formát jí však rozhodně neublížil.

A čeho jsme se včera večer dočkali? Návratu starých známých, nových zajímavých značek i několika indie počinů. Během show, která trvala něco málo přes hodinu, si na své přišli milovníci všech žánrů. Pojďme se na ně podívat blíže.

Osvědčené značky se opět vracejí

Hned první hrou, která byla „představena“, bylo kupodivu GTA V. Ano, tato gangsterská satirická klasika se dočká uvedení už na třetí generaci konzolí PlayStation, a to jak v příběhovém, tak online módu. Sony naznačila, že by hra měla být dárkem pro první majitele PS5, kteří ji dostanou ke své konzoli zdarma. A to včetně rozšířeného obsahu a novinek, které studio Rockstar slibuje.

I druhá představená hra byla překvapením. Je jí titul Spider-Man: Miles Morales, pokračování úspěšného titulu Spiderman z roku 2018. Jak už název napovídá, místo Petra Parkera v ní hráči převezmou úlohu Miles Morales, kterého znají fanoušci z úspěšného animovaného titulu Spiderman: Paralelní světy. Překvapivý je také fakt, že tato hra vyjde ještě v letošním roce a stane se jedním z lunchových titulů pro novou konzoli.

A moc si neodpočine ani nejslavnější vrah historie videoher Hitman. Poslední hra s tímto antihrdinou vyšla v loňském roce a už v lednu příštího roku se s ním hráči díky hře Hitman III vydají na další misi. Trailer ukazuje, že po grafické i atmosférické stránce se máme na co těšit. Hra by měla uzavírat trilogii a objevují se náznaky, že bychom se v roli Agenta 48 mohli octnout bez zázemí agentury, pro niž pracuje. Podle ukázky nás minimálně jedna z misí zavede do dubajských mrakodrapů, což v kombinaci se skvělou grafikou nebude příjemný zážitek pro hráče, kteří mají strach z výšek.

Dalším velmi očekávaným navrátilcem je Resident Evil VIII Village. Stejně jako u předchozího dílu i zde bychom měli na herní svět nahlížet z pohledu první osoby. V ukázce, jež Sony představila, jsme zahlédli několik ikonických nepřátel. Patrná je také změna prostředí, která by mohla být tuzemským hráčům blízká. Tentokrát se totiž podíváme do Evropy. Tato hra by měla vyjít v roce 2021 a další informace se o ní do té doby nepochybně dozvíme.

Jak jsme psali výše, představení nových titulů bylo poměrně různorodé. Nemohly v něm proto chybět automobilové závody. Ty na PS5 při jejím startu bude reprezentovat Gran Turismo 7. Z ukázky, kterou jsme měli možnost vidět, vyplývá, že se opět můžeme těšit na různé třídy automobilových závodů a především na krásnou grafiku.

Jedním z očekávaných titulů bylo pokračování akčního RPG Horizon Zero Dawn. A to skutečně v závěru celé show přišlo. Horizon Forbidden West by nás mělo zavést na západ USA, kde se opět setkáme s robotickými zvířaty, přátelskými i nepřátelskými lidmi. Z krátké ukázky vyplývá, že se hráči mohou těšit na všechno, co měli rádi v prvním díle a jistě nebude chybět i něco navíc. Bohužel zatím nebylo oznámeno, kdy by hra měla vyjít a zda bude k dispozici v době vydání konzole, jak se původně spekulovalo.

Nováčci do světa PS

Kromě starých známých se během večera objevila i celá řada nových značek. O některých z nich jsme věděli díky starším oznámením, jiné byly absolutní novinky.

Mezi ty předem oznámené patřil titul Ghostwire: Tokio. Z něj jsme viděli první hratelnou ukázku a hra v ní poměrně překvapila. Žánrově se totiž má jednat o horor, na nějž je však poměrně netradičně užitý pohled první osoby. Uvidíme, jak bude tento koncept fungovat, na první pohled působí hra velmi dobře.

Velmi zajímavou značkou by se mohl stát také netradiční titul Deathloop od tvůrců Prey a Dishonored. Jeho příběh pojednává o dvou vrazích zamčených v časové smyčce, kteří se ji snaží přerušit. Žánrově se jedná o rychlou 3D akci, v níž budou hráči používat nadpřirozené schopnosti typu teleportů a také stavby různých pastí.

V přehlídce nechyběla ani celá řada menších indie titulů. Z nich nás nejvíc zaujal titul Stray. V němž se hráč vtělí do role kočky vprostřed světa plném humanoidních robotů. O co přesně ve hře půjde, není z ukázky patrné, avšak její koncept nás opravdu zaujal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.