Foto: se svolením Sony

Sony představila nový handheld Q pro streamování her PS5

Společnost Sony oficiálně potvrdila, že pracuje na kapesním počítači PlayStation, který usnadní hraní her pro systém PS5. Byl oznámen na středeční prezentaci PlayStation Showcase a jmenuje se Project Q.

„Uvedeme na trh speciální zařízení, které vám umožní streamovat jakoukoli hru z konzole PS5 pomocí funkce Remote Play přes Wi-Fi,“ prozradil šéf PlayStationu Jim Ryan během PlayStation Showcase. „Interně se nazývá Project Q, má 8palcovou HD obrazovku a všechna tlačítka a funkce bezdrátového ovladače DualSense.“

Podle tiskové zprávy společnosti Sony bude mít obrazovku LCD, na které poběží hry v rozlišení až 1080 pixelů a 60 snímků za sekundu přes Wi-Fi, bude vybaven adaptivními spouštěmi i haptickou zpětnou vazbou ovladače DualSense. Handheld Q má být uveden na trh ještě letos, ačkoli společnost Sony neuvedla, kdy přesně a kolik by nové zařízení mohlo stát.

Nicméně hry, které si na Q budete chtít zahrát, musí být nainstalovány na samotné konzoli PlayStation 5. Je totiž zřejmě navržen jako doplněk pro vlastní PS5, nikoliv jako samostatné zařízení, jakým je například Steam Deck.

Prozatím není zcela jasné, zda bude možné Q používat ke streamování her mimo domov. Sony Remote Play v současné době podporuje připojení přes mobilní síť, ale možná bude nutné zařízení připojit k telefonu nebo hotspotu, protože Sony se zmínila pouze o Wi-Fi.

Zdroj: theverge.com