Sony v letošním roce opět vynechá konferenci E3

Už druhý rok po sobě bude jeden z nejvýznamnějších představitelů videoherního světa – společnost Sony chybět na konferenci E3. Největší videoherní akce, která se pravidelně odehrává na přelomu jara a léta v LA tak přijde o jednoho z výrazných hostů. Společnost Sony přitom bude díky plánovanému vydání nové generace konzole ostře sledována, a to jak médii, tak i fanoušky.

Vedení společnosti Sony vydalo k tomuto rozhodnutí krátký komentář. Podle něj má v úctě organizaci ESA, jež E3 pořádá, avšak necítí, že veletrh E3 by měl být tou pravou událostí, na niž by se měla společnost Sony v letošní roce zaměřit. Místo toho plánuje být v programu většího počtu menších akcí a veletrhů, a dostat se tak blíže zákazníkům.

K představení konzole PS5 tak na E3 evidentně nedojde. Spekuluje se o tom, že Sony představí konzoli na tiskové konferenci na některém z menších veletrhů nebo na vlastní konferenci a přijde to jako blesk z čistého nebe. Podle odborníků na marketing by k tomu mělo dojít několik měsíců před tím, než půjde konzole oficiálně do prodeje. Představení nového PlayStationu tedy můžeme očekávat někdy během jara.

Microsoft svůj nadcházející Xbox, jenž se pro PlayStation stane největší konkurencí, představil v prosinci loňského roku na předávání výročních cen The Game Awards. Vše proběhlo velmi nečekaně a je pravděpodobné, že nás Sony bude chtít ohromit podobným způsobem.

Sony se na veletrhu E3 neukáže už druhým rokem po sobě. I některé další společnosti jako například Microsoft se neúčastní přímo E3, ale zorganizují si ve stejné době svoji tiskovou konferenci, aby tak využili naladění a zájem médií i herních fanoušků.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.