Foto: Reuters

Soud nařídil Elonu Muskovi vypovídat v rámci vyšetřování ohledně převzetí Twitteru

V návaznosti na předběžné rozhodnutí z prosince nařídil federální soudce Elonu Muskovi, aby vyhověl předvolání americké Komise pro cenné papíry (SEC) a znovu vypovídal v jejím vyšetřování v souvislosti s převzetím Twitteru.

Podle příkazu, který byl v sobotu večer podán u kalifornského soudu, mají nyní Musk a SEC týden na to, aby se dohodli na čase a místě setkání. Pokud tak neučiní, bude rozhodnuto za ně.

SEC vyšetřuje Muskovu koupi Twitteru (nyní X) od roku 2022, a to kvůli podivným okolnostem, za nichž k němu došlo. Musk nejdříve získal menšinový podíl, o čemž ale úřady informoval opožděně až v dubnu 2022. Nato oznámil, že plánuje Twitter koupit celý, ale pak chtěl již uzavřenou dohodu zrušit. Až pod pohrůžkou soudu transakci dokončil.

Soudní příkaz následuje poté, co se Musk v září nedostavil k výpovědi a i později se odmítl zúčastnit, což přimělo SEC k podání žaloby. Americká magistrátní soudkyně Laurel Beeler se postavila na stranu SEC poté, co se Musk pokusil napadnout její předvolání, které podle něj požaduje irelevantní informace a je obtěžováním, neboť již dvakrát byl vyslechnut. SEC však tvrdí, že v souvislosti s vyšetřováním získala nové dokumenty a má pro majitele X další otázky.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.