Foto: se svolením Figma

Společnost Adobe kupuje kolaborativní platformu v oblasti designu Figma

Společnost Adobe právě učinila velký krok směrem k týmové tvůrčí práci. Společnost kupuje online kolaborativní platformu v oblasti designu Figma za zhruba 20 miliard dolarů (tedy přibližně 490 miliard českých korun). Podle Katie Roofové z agentury Bloomberg se jedná o dosud největší odkup soukromé softwarové společnosti. Společnost Adobe doufá, že tato transakce urychlí webovou kreativitu a přinese více technologií sady Creative Cloud na internet. Lze očekávat, že funkce vizuálních úprav společnosti Adobe najdou cestu do platformy Figma. Obě firmy očekávají, že nákup bude uzavřen v průběhu příštího roku.

Nebojte se, že by společnost Adobe Figmu zcela předělala, alespoň ne zpočátku. Dylan Field, spoluzakladatel a ředitel Figmy, v příspěvku na blogu zdůraznil, že Adobe je hluboce odhodlána zachovat Figmu jako samostatnou společnost. V současné době není v plánu měnit ceny Figmy a pro uživatele z oblasti vzdělávání zůstane zdarma.

Akvizice je sice obrovská, ale vzhledem k předchozím krokům Adobe není překvapivá. V roce 2021 koupila společnost platformu pro týmovou práci na videu Frame.io a s nástroji, jako je Creative Cloud Express (podobné např. Canvě), podniká další kroky v oblasti grafických webových programů. Figma je logickým (a významným) rozšířením této strategie – mohla by přispět k tomu, aby se online týmová práce stala základem tvůrčího procesu ve firmách, které pravidelně používají software jako Adobe Photoshop a Premiere.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.