Foto: se svolením Adobe

Společnost Adobe přidala do aplikací Photoshop a Premiere řadu nových AI funkcí

Společnost Adobe právě vydala nejnovější iterace aplikací Photoshop Elements a Premiere Elements. Tyto verze s označením 2024 obsahují řadu nových AI funkcí, které dokáží výrazně zefektivnit tvůrčí proces. Tyto funkce jsou poháněny novou platformou Adobe Sensei AI. Jde o nový nástroj, který automaticky vybírá objekty a pozadí k odstranění, úpravě nebo nahrazení (lze tak například snadno nahradit oblohu na fotografii). Zdá se, že jde o vyladěnější verzi technologie Pixel Magic Eraser od společnosti Google.

Pomocí nových nástrojů lze také snadno vyhladit pleť a dokončit řadu automatických inteligentních oprav. Kromě toho Photoshop Elements 2024 využívá umělou inteligenci pro vytváření nových uměleckých efektů, které umožňují zcela proměnit snímky v něco, co připomíná slavná umělecká díla.

Sensei AI od společnosti Adobe také umožňuje zvětšit měřítko JPEG obrázků a odstranit defekty, čímž lze vytvořit hladší a přirozenější vzhled. Vzhledem k tomu, že tento formát mezi editory není příliš oblíbený, mohla by nová funkce pomoci to změnit.

Photoshop ale získal také další funkce, které nevyužívají AI. Například nové předvolby barev a tónů, možnost ukládat fotografie jako MP4 nebo GIF či spoustu nových úprav na jedno kliknutí. K dispozici je dokonce novinka, která se nazývá Guided Edits (Průvodce úpravami), jež vás naučí, jak postupovat efektivněji.

Premiere dostal sadu nových zvukových efektů, jako je například dozvuk, a řadu vestavěných předvoleb pro vytvoření jedinečné atmosféry. Stejně jako u Photoshopu došlo k vizuálnímu přepracování, které nabízí větší přehlednost.

Vylepšení pro obě aplikace jsou již dostupná ke koupi buď samostatně, nebo v balíčku.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.