Zdroj: adobe.com

Společnost Adobe vydala ARM verzi Lightroomu pro Windows a macOS

Adobe se snaží dohnat mezeru, která vznikla při vydání Maců s M1 procesory, a to tak, že vydalo novou verzi oblíbeného softwaru pro práci s digitálními fotografiemi Lightroom. Pokud proto patříte mezi fanoušky nástrojů společnosti Adobe a zároveň vlastníte ARM verzi Windows 10 či některý z nových Maců s M1, blýská se vám na lepší časy.

Ještě donedávna přitom museli majitelé nových Maců s M1 spouštět Lightroom přes emulátor Rosetta 2, což ale nebylo úplně ideální. Nová verze Lightroomu však zaručuje daleko vyšší rychlost, a tedy i bleskovou práci, kterou jistě ocení nejeden uživatel. Výhodou je i to, že Adobe Lightroom podporuje nový formát Applu – ProRaw, kterého se uživatelé iPhonů dočkají spolu s aktualizací iOS 14.3.

Tato nejnovější aktualizace Lightroomu přitom dorazila jen několik týdnů poté, co společnost Adobe zveřejnila beta verzi oblíbené aplikace Photoshop, která podporuje počítače Mac M1 a počítače s Windows ARM. Nutno ale připomenout, že jde stále jen o beta verzi, Photoshopu tak chybí celá řada klíčových funkcí. Na rozdíl od nejnovější verze Lightroomu, který disponuje všemi funkcemi, jež nabízí desktopová verze. Kdy se dočkáme finální verze Photoshopu, zatím není známo.

Společnost v tiskové zprávě uvedla, že Lightroom je první vlaštovkou a slíbila, že i nadále plánuje pokračovat v optimalizaci dalších svých aplikací pro oba operační systémy (tedy Windows ARM i macOS 11 Big Sur). Velmi pravděpodobně se proto již brzy dočkáme dalšího z produktů Creative Suite s podporou ARM.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.