Foto: se svolením Blue Origin

Společnost Blue Origin plánuje rozšířit své působení i mimo USA

Společnost Blue Origin vlastněná Jeffem Bezosem oznámila plány na rozšíření své činnosti do Evropy a dále. Aby mohla tohoto cíle dosáhnout, potřebuje nejdříve nalézt vhodné místo pro mezinárodní startovací zařízení. Nutno přitom podotknout, že společnost již zapustila kořeny v Texasu, Washingtonu, na Floridě a v Alabamě, ale nové místo zatím nebylo vybráno. Společnost také aktivně hledá nové akvizice a partnerství mimo USA v oblastech, jako je výroba a software.

Bob Smith, generální ředitel společnosti Blue Origin uvedl, že hledají cokoli, co by společnosti mohlo posloužit k růstu, podle něj nezáleží na velikosti, ale spíš na rychlosti, s níž bude možné nákup provést.

V loňském roce společnost Blue Origin koupila newyorskou společnost Honeybee Robotics, což se jeví jako úspěšný krok, jelikož společnost zabývající se vesmírnou robotikou byla součástí týmu Blue Origin, který nedávno získal 3,4 miliardy dolarů na stavbu lunárního modulu pro třetí misi NASA Artemis. První a druhé přistání Artemis na Měsíci zajišťuje největší konkurent Blue Origin, společnost SpaceX Elona Muska.

Ačkoli Blue Origin jako první úspěšně vypustila, přistála a znovu použila raketu, za svým rivalem zaostává kvůli zdržením při stavbě nosných raket. Plány společnosti Blue Origin na globálnější působení by jí mohly pomoci dohnat pokrok společnosti SpaceX.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.