Foto: Unsplash

Společnost Delphi vytvořila bota, který se vydával za prezidentského kandidáta

Podle dostupných informací společnost OpenAI pozastavila činnost vývojáři, který stojí za botem Dean.Bot, poháněným technologií ChatGPT, jenž se měl vydávat za demokratického kandidáta na prezidenta Deana Phillipse, aby pomohl podpořit jeho kampaň. Chatbota vytvořil startup Delphi pro super PAC We Deserve Better, který Phillipse podporuje.

Dean.Bot nicméně nepředstíral, že je sám Phillips. Předtím, než se s ním návštěvníci webových stránek spojili, zobrazilo se prohlášení o vyloučení odpovědnosti popisující povahu bota. Přesto je tento typ použití v přímém rozporu se zásadami OpenAI. Mluvčí společnosti potvrdil pozastavení činnosti tohoto vývojáře. Přichází přitom jen několik týdnů poté, co společnost OpenAI zveřejnila dlouhý blogový příspěvek o opatřeních, která přijímá, aby zabránila zneužití své technologie před volbami v roce 2024. Jako příklad toho, co není dovoleno, výslovně uvedla chatboty vydávající se za kandidáty.

OpenAI také informovala, že zakazuje vytvářet aplikace pro politickou kampaň a lobbování. Podle dostupných informací bylo záměrem Dean.Bota navázat kontakt s potenciálními příznivci a šířit kandidátovo poselství. Nyní je bot mimo provoz.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.