Foto: se svolením Epic Games

Společnost Epic bude s tvůrci sdílet 40 procent příjmů z nákupů ve hře Fortnite

Studio Epic Games představilo nový způsob, jak podpořit tvůrce ve Fortnite – slíbilo jim podstatně větší podíl z příjmů. Společnost spustila systém Creator Economy 2.0, v jehož rámci bude tvůrcům vypláceno 40 % čistého příjmu z nákupů za reálné peníze. Pokud bude ostrov obzvlášť oblíbený nebo se na něj budou hráči vracet, tvůrce dostane větší podíl z útrat v obchodě s předměty a souvisejících transakcí.

Dosud tvůrci Fortnite dostávali speciální kódy, které museli sdílet s fanoušky, pokud chtěli získat pětiprocentní podíl z nákupů. Někteří tvůrci proto používali k propagaci kódu těžkopádné taktiky, například častou propagaci během livestreamů, nebo dokonce navrhování ostrovů podle tohoto konceptu.

Tvůrci se mohou do programu Economy 2.0 přihlásit prostřednictvím tohoto odkazu. Přihlásit se mohou všichni uživatelé, kterým bylo 18 let a mají účet ve Fortnite starý alespoň 90 dní. Není náhodou, že tato zpráva přichází v době, kdy společnost představila bezplatnou veřejnou beta verzi Unreal Engine 5 pro hru Fortnite.

Nový způsob podpory tvůrců není překvapující. Podle serveru Activeplayer.io průměrný měsíční počet hráčů Fortnite od vrcholů v letech 2020 a 2021 postupně klesal a Epic by růst opět rád podpořil. Do jisté míry jde také o odražení konkurence ze strany Robloxu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.