Foto: se svolením Humane

Společnost Humane varuje uživatele, že její nabíjecí pouzdro může začít hořet

Společnost Humane objevila další závažný problém se svým kdysi opěvovaným zařízením AI Pin. Nyní varuje zákazníky, aby nepoužívali nabíjecí pouzdro kvůli možnému riziku vznícení. V e-mailu zaslaném majitelům zařízení AI Pin společnost uvedla, že obdržela zprávu o problému s nabíjením, který vedl k potížím s kvalitou bateriového článku dodávaného třetí stranou. Společnost Humane výslovně neuvedla, zda blíže nespecifikovaný problém s nabíjením způsobil skutečný požár, ale uvedla, že šetřením bylo zjištěno, že některé bateriové články od tohoto dodavatele mohou představovat riziko vzniku požáru.

Ačkoli Humane zatím nestáhla zařízení z trhu, doporučuje majitelům, aby nabíjecí pouzdro okamžitě přestali používat. Ostatní nabíjecí příslušenství, včetně posilovače baterie a nabíjecí podložky, je zřejmě bezpečné, protože jejich baterie pocházejí od jiných dodavatelů.

„Naším šetřením jsme zjistili, že dodavatel baterií již nesplňuje naše standardy kvality a že existuje možnost, že některé bateriové články dodávané tímto dodavatelem mohou představovat riziko požární bezpečnosti. V důsledku toho jsme s tímto dodavatelem baterií okamžitě rozvázali spolupráci, zatímco pracujeme na nalezení nového dodavatele, který by těmto problémům předešel a zachoval naše vysoké standardy kvality,“ vyjádřila se k věci společnost Humane.

Dobrou zprávou tedy je, že zjištěný problém se týká pouze některých bateriových článků používaných v příslušenství nabíjecího pouzdra a nesouvisí s konstrukcí hardwaru příslušenství nabíjecího pouzdra. Zatím ale není jasné, jak bude společnost postupovat a zda bude uživatelům vracet peníze. Humane zatím nabízí zákazníkům dva měsíce své předplacené služby zdarma.

Zdroj: engadget.com