Zdroj: youtube.com

Společnost LG představila první telefon s rolovacím displejem na světě

Společnost LG zahájila svoji účast na virtuálním ročníku CES 2021 skutečně stylově. Svoji upoutávku na akci totiž krátce představila ve videu, které je přehráváno na mobilním zařízení, jež je však samo jednou ze žhavých novinek – jde totiž o rolovací smartphone LG Rollable, o němž jsme první zmínky zaslechli již v minulém roce.

Není sporu o tom, že jde o jedinečné zařízení, které na světě prozatím nemá konkurenta. Z přístroje, který má rozměry standardního smartphonu se může v momentě stát menší tablet. Displej se při změně velikosti roluje dovnitř pomocí vnitřního motorku. LG však prozatím neposkytla detailnější informace o technologii, kterou použila, ani o přesné velikosti zařízení.

Prozatím jde totiž pouze o koncept, který je součástí experimentálního projektu Explorer, jenž si klade za cíl vývoj netradičně řešených zařízení (jedním z jeho úspěchů je například smartphone LG Wing). Přitom stojí také za zmínku, že LG již technologii rolovacího displeje úspěšně použila při vývoji televizoru LG Signature OLED R, který byl představen na veletrhu CES v předloňském roce.

Ačkoli prozatím není jasné, zda se telefonu s rolovacím displejem Rollable od společnosti LG někdy skutečně dočkáme, budeme doufat, že se tato technologická novinka ke spotřebitelům nakonec v nějaké podobě přeci jen dostane. Na telefonu s rolovacím displejem totiž nepracuje pouze LG, ale také další společnosti. V loňském roce například podobné plány představila společnost TCL nebo Oppo.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.