Foto: Pixabay

Společnost LG přináší NFT do chytrých televizorů

Několik měsíců poté, co společnost Samsung oznámila, že do svých televizorů zavádí nezaměnitelné tokeny (NFT), nyní totéž činí i LG. Nové tržiště NFT společnosti nazvané LG Art Lab umožňuje nakupovat, prodávat a užívat si vysoce kvalitní digitální umělecká díla z televizoru.

Během své dlouhé historie se společnost LG nikdy nebála skočit do méně známých vod. Proto by nemělo být překvapením, že se jihokorejský elektronický gigant pouští do NFT. Pokud žijete v USA a vlastníte televizor se systémem webOS 5.0 nebo novějším, budete mít ode dneška přístup k nové platformě LG Art Lab. Jedná se o tržiště pro nákup a prodej nezaměnitelných tokenů, které je k dispozici přímo prostřednictvím domovské obrazovky televizoru. Tržiště je založené na veřejné síti Hedera a k ukládání digitálních aktiv využívá novou mobilní peněženku LG Wallypto.

Načasování tohoto přídavku do televizorů LG je přinejmenším zvláštní. Soudě podle denního objemu obchodů na OpenSea, veřejnost totiž ztratila o nezaměnitelné tokeny zájem. Dne 28. srpna tržiště zpracovalo transakce s NFT v hodnotě 5 milionů dolarů (tedy přibližně 124 miliard korun), což představuje 99% pokles oproti rekordní hodnotě 405,75 milionu dolarů, kterou zaznamenalo jen o několik měsíců dříve, 1. května 2022. Ve stejném časovém rámci klesla i minimální cena některých nejžádanějších kolekcí NFT. Na začátku května by vás token Bored Ape Yacht Club přišel na nejméně 153,7 Eth, tedy téměř 10.8 miliard korun s tehdejší hodnotou Etherea. K 28. srpnu jste si ho mohli koupit už za 73 Eth neboli něco málo přes 2.6 milionů korun.

Zdroj: engadget.com, theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.