Foto: Unsplash

Společnost Meta koupila výrobce chytrých čoček Luxexcel, podpoří její snahy v oblasti AR

Mateřská společnost Facebooku Meta koupila nizozemský startup Luxexcel, který se specializuje na chytré brýle. Mluvčí společnosti Meta k tomu uvedl toto: „Jsme nadšeni, že se tým Luxexcelu připojil ke společnosti Meta, a prohloubil tak stávající partnerství mezi oběma společnostmi.“ Finanční podmínky transakce společnost nezveřejnila.

Společnost Luxexcel byla založena v roce 2009 a začínala jako výrobce čoček na předpis, nicméně v poslední době se společnost prosadila také v oblasti rozšířené reality. Na začátku roku 2021 například navázala spolupráci s firmou WaveOptics, výrobcem displejů, za jehož koupi společnost Snap nakonec ještě téhož roku zaplatila 500 milionů dolarů. Navíc se zdá, že Luxexcel již dříve spolupracoval se společností Meta na AR brýlích Aria.

Akvizice přichází v době, kdy Meta čelí kontrole ze strany Federální obchodní komise kvůli nákupu vývojářské společnosti Supernatural Within. Gigant nadto čelí také kritice kvůli tomu, kolik utrácí za své ambice v oblasti metaverza. V říjnu (tedy měsíc předtím, než společnost propustila 11 000 zaměstnanců) Meta investorům sdělila, že Reality Labs – divize pro virtuální a rozšířenou realitu – prodělala v roce 2022 více než 9 miliard dolarů. Podle předpovědi společnosti by navíc provozní ztráty této divize v roce 2023 měly „meziročně výrazně vzrůst“. Jsme proto zvědaví, jak se společnosti Meta v letošním roce povede.

Zdroj: engadget.com