Foto: se svolením Meta

Meta extrémně prodělává, Zuckerberg ale v metaverzum věří

Přestože metaverzum společnost Meta prozatím jen vysává, generální ředitel Mark Zuckerberg tomuto projektu stále věří a přesvědčuje o tomtéž své zaměstnance i investory. Naposledy o metaverzu promluvil v rámci hovoru o výsledcích společnosti za 3. čtvrtletí 2022.

„Podívejte, chápu, že spousta lidí může s touto investicí nesouhlasit, ale z toho, co mohu říct, si myslím, že to [metaverzum] bude velmi zásadní,“ řekl Zuckerberg. „Lidé se budou za deset let ohlížet zpět a mluvit o důležitosti práce, která se zde odvádí.“

Deset let je však dlouhá doba a není divu, že Zuckerberg rychle ztrácí své příznivce. Čísla jsou totiž velmi špatná: Divize Reality Labs společnosti Meta v posledním čtvrtletí 2021 prodělala 3,7 miliardy dolarů a letos zatím 9,4 miliardy dolarů. Její tržby za čtvrtletí činily pouze 285 milionů dolarů, což je téměř 50procentní pokles, který se připisuje především slabším prodejům náhlavní soupravy Quest 2, jejíž cena byla v srpnu zvýšena o 100 dolarů. Vydání další verze této náhlavní soupravy je plánováno na druhou polovinu příštího roku a společnost Meta tento týden vydala Quest Pro, dražší verzi za 1 499 dolarů.

Meta navíc přiznala, že očekává další nárůst ztrát. „Očekáváme, že provozní ztráty Reality Labs v roce 2023 meziročně výrazně vzrostou,“ uvedla společnost ve své tiskové zprávě k výsledkům hospodaření.

Poté, co společnost oznámila 4% pokles růstu tržeb, se její akcie propadly o neuvěřitelných 20 %. Zuckerberg se snažil důvěru investorů posílit a uvedl, že Facebook denně používá více uživatelů než kdykoli předtím a Instagram i WhatsApp mají více než 2 miliardy uživatelů. Otázkou je, zda to bude stačit.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.