Foto: Unsplash

Společnost Niantic poskytla zájemcům k dispozici své vývojářské nástroje

Vývojářské studio Niantic Labs, které stojí za hrami Pokémon Go a Pikmin Bloom, přišlo se skvělou zprávou. Pro všechny zájemce zpřístupnilo technologie, které potřebují pro tvorbu vlastních aplikací pracujících s rozšířenou realitou a „metaverzem reálného světa“. Konkrétně to znamená, že všichni začínající i pokročilí vývojáři mohou začít používat platformu Niantic Lightship.

Kromě toho společnost Niantic oznámila, že vytvořila investiční fond ve výši 20 milionů dolarů, který podpoří všechny vývojáře, kteří „sdílejí naši vizi metaverza reálného světa a přispívají do globálního ekosystému, který budujeme“.

Zájemci tak již nyní mohou začít používat sadu nástrojů Niantic k vytváření 3D síťových map v reálném čase, díky čemuž lze propojit svět aplikace s reálným okolím (s jeho povrchy i celkovou topografií). Další nástroje API zase umí rozpoznávat rozdíly mezi jednotlivými aspekty prostředí (jako je například země, obloha, voda, budovy apod.).

Skvělou zprávou je to, že většina nástrojů je dostupná zdarma. Nicméně rozhraní API pro více hráčů bude prvních šest měsíců k dispozici zdarma. Poté bude společnost Niantic účtovat poplatek, a to v případě, pokud budou rozhraní API použita v aplikaci s více než 50 000 aktivními uživateli měsíčně.

Tuto vývojovou sadu přitom již vyzkoušelo několik významných hráčů na herním trhu, včetně společností Universal Pictures, PGA of America či Warner Music Group.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.