Foto: Unsplash

Společnost Riot Games ve velkém propouští své zaměstnance

Riot Games oznámilo, že celosvětově ruší 530 pracovních pozic, které tvoří přibližně 11 % její pracovní síly. Společnost tuto zprávu veřejně sdělila ve dvou samostatných příspěvcích – v jednom pro hráče a ve druhém pro zaměstnance, přičemž ve druhém podrobně popsala podmínky odstupného a další podrobnosti.

Kromě toho se Riot Games podělilo o i to, že ukončuje činnost své vydavatelské značky Riot Forge, která pracovala na šesti titulech (včetně Bandle Tale: A League of Legends Story, který má vyjít 21. února). V dopise hráčům popsali generální ředitel Dylan Jadeja a spolupředseda Marc Merrill Riot Forge jako experiment, který měl zjistit, co se stane, když bude společnost spolupracovat se svými oblíbenými nezávislými vývojáři. Nyní je ale podle slov studia čas přeorientovat se na interní projekty. Forge ukončí svou činnost, jakmile skončí vydání Bandle Tale.

Zaměstnanci prý také přiznali, že digitální sběratelská karetní hra Legends of Runeterra si od svého vydání v roce 2020 nevede dostatečně dobře po finanční stránce. V naději, že se tento titul stane výdělečnějším, bude jeho vývojářský tým zmenšen a pozornost se přesune na populárnější herní režim pro jednoho hráče The Path of Champions.

Snížení počtu zaměstnanců Riot Games je nejnovější ranou pro videoherní průmysl poté, co jen v roce 2023 přišlo o práci celkem asi 9 000 lidí. Společnosti Embracer Group a Unity propustily každá zhruba 900 lidí, zatímco Epic Games propustilo asi 830 lidí a EA propustilo více než 1 000 zaměstnanců. Rok 2024 přitom teprve začal a pořád se zdá, že jde jen o špičku ledovce.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.