Zdroj: samsung.com

Společnost Samsung prozradila podrobnosti o novém tabletu Galaxy Tab S6 Lite

Loňský model Galaxy Tab S6 společnosti Samsung patří mezi jeden z nejlepších tabletů s Androidem na trhu. Jeho špičkové vlastnosti jsou však vykoupeny vysokou pořizovací cenou, kvůli čemuž si jej řada běžných uživatelů jednoduše nemůže pořídit. Tento rok se proto Samsung rozhodl přijít s levnější verzí s o něco nižším výkonem.

Specifikace nového tabletu Galaxy Tab S6 Lite se tak nápadně podobají výbavě loňského modelu střední třídy Galaxy Tab S5e. Novinka bude disponovat 10,4palcovým displejem s rozlišením 2 000 x 1 200 pixelů. Na rozdíl od Tab S6 nepůjde o AMOLED, ale o TFT displej (očekávat tedy můžeme o něco slabší jas i přesnost barev).

Samsung nový tablet vybavil také duálními reproduktory naladěnými společnosti AKG s podporou Dolby Audio. Kromě toho bychom na něm měli najít port USB-C a 3,5 mm konektor pro sluchátka. Tabletu pochopitelně nebude chybět ani podpora chytrého pera S-Pen, dosud však nevíme, zda stylus bude součástí balení, nebo se bude prodávat zvlášť. Zdá se také, že nebude podporovat Snap-on Keyboard od Samsungu, běžné klávesnice by však mělo být možné bez problémů připojit.

Uvnitř zařízení pak poběží čipová sada Exynos 9611 (což je přetaktovaná verze čipsetu Exynos 9610). Stejný procesor můžeme najít i u modelů Galaxy A50, Galaxy A51, Galaxy M30, Galaxy M31 nebo Galaxy M21. Uživatelé budou moci počítat také s 4 GB RAM a 64 GB interní paměti, kterou bude možné pomocí microSD karty rozšířit až na 1 TB, což rozhodně nebude k zahození. Poběží v prostředí One UI 2.0 s Androidem 10.

Na českém trhu bude dostupný od 15. května, a to ve dvou verzích: Wi-Fi (za 9 999 korun) a Wi-Fi/LTE (za 11 999 korun) a třech barevných provedeních (šedé, modré a růžové).

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.