Foto: Unsplash

Společnost Snap vydělává méně, než jaké jsou její cíle

Společnost Snap provozující platformu Snapchat oznámila, že výsledky za druhé čtvrtletí roku 2022 nejsou takové, jaké očekávala. Přestože počty uživatelů i příjmy nadále rostou, růst je mnohem pomalejší než dříve.

„Naše finanční výsledky za druhé čtvrtletí nezrcadlí rozsah našich ambicí,“ napsala společnost v poznámce investorům. „Nejsme spokojeni s výsledky, kterých dosahujeme.“

Snap však investorům slibuje zlepšení a tvrdí, že na něm pracuje. Doslova společnost uvedla, že přehodnotí přijímání zaměstnanců, cíle i investice. Dalším z razantních kroků je podpis smlouvy se spoluzakladateli Snapu Evanem Spiegelem a Bobbym Murphym, generálním a technickým ředitelem společnosti, na další čtyři roky, tedy do konce roku 2026.

Spiegel a Murphy budou dostávat ročně 1 dolar bez dalšího příjmu. Budou však motivováni příslibem rozdělení akcií v případě, že cena akcií společnosti Snap dosáhne v příštích 10 letech 40 dolarů, což je podstatně více než současná hodnota kolem 16 dolarů.

Ve druhém čtvrtletí společnost Snap dosáhla tržeb ve výši 1,11 miliardy dolarů, což je nárůst oproti 982 milionům dolarů v roce 2021, a přibylo jí 15 milionů uživatelů, čímž se celkový počet uživatelů zvýšil na 347 milionů.

Snap plánuje snížit počet zaměstnanců, upravit své cíle a přehodnotit výdaje.  Mimo škrty však zůstanou dvě oblasti – investice do rozšířené reality a do růstu komunity.

Výsledky společnosti Snap se podobají potížím, které v poslední době řeší společnost Meta. Její vedení v posledních týdnech varovalo před obtížnou dobou, která vyžaduje snížení počtu zaměstnanců a další zásadní kroky.

Zdroj: theverge.com