Foto: se svolením Sony

Společnost Sony představila nový PS5 gamepad DualSense Edge

Společnost Sony přináší skvělou novinku, a to vylepšený gamepad DualSense Edge pro PlayStation 5. Ovladač Edge, který byl odhalen během živé prezentace Opening Night Live na veletrhu Gamescom, vyniká především pestrými možnostmi přizpůsobení – nabízí pět jedinečných profilů, vylepšený hardware a několik dalších vychytávek. Na tomto novém ovladači se pod analogovými páčkami nachází dvě funkční tlačítka. Díky prvním obrázkům se navíc zdá, že gamepad nabídne velmi příjemné pogumování na všech místech, kde je potřeba,  díky čemuž by nemělo hrozit nepříjemné klouzání.

Zdá se, že DualSense Edge se stane plnohodnotným nástupcem ovladače Xbox Elite. Hráči budou moci přemapovávat a deaktivovat tlačítka podle svých preferencí, upravit citlivost joysticků a upravovat mrtvé zóny. Tato nastavení pak bude možné ukládat do zvláštních profilů. A pokud míváte potíže s opotřebením, DualSense Edge bude umožňovat také výměnu krytek joysticků, zadních tlačítek, a dokonce i celých modelů joysticků. Gamepad se bude dodávat s USB-C kabelem a pouzdrem na bezpečné přenášení, které zároveň disponuje možností nabíjení přes USB.

O dostupnosti ani ceně nového gamepadu zatím bohužel nebyly zveřejněny žádné informace. Každopádně společnost Sony uvedla, že další informace o DualSense Edge sdělí v následujících měsících.

DualSense je mezi ostatními gamepady pro PlayStation 5 jedinečný zejména tím, že nabízí velmi realistickou haptickou zpětnou vazbu a tlačítka s nastavitelným napětím. A právě tyto funkce dodávají hrám od Deathloop přes Stray až po Astro’s Playroom na realističnosti, a hráči se tak mnohem více cítí být součástí děje.

Zdroj: engadget.com