Společnost Valve představila nový způsob, jak omezit „review bombing“

Společnost Valve chce bojovat s praxí tzv. review bombingu pomocí histogramů. Tato metoda není nová a již se jinde využívá, na světlo boží ji ale „vytáhl“ nedávný případ populárního youtubera PewDiePie a spor se studiem Campo Santo, jehož obětí se stal Firewatch, nebo kauza s nevydáním Half Life 3 a „pomsta“ na multiplayerové stálici DOTA 2.

Review bombing je termín, který označuje hromadné udílení negativních hodnocení vybrané hře, s cílem snížit její celkové skóre např. na webu metacritic.com či Steamu. Tato praktika se využívá nejen ve hrách, ale např. i u filmu a často ani s konkrétním titulem nesouvisí. Tvůrce Steamu tedy přidaly na steamové stránky histogramy, které znázorňují pozitivní a negativní poměr recenzí za celou dobu existence hry. Kliknutí na určitou sekci grafu ukáže všechny recenze z daného období. Pokud se takto odhalí neobvykle velký příval negativních hodnocení, stojí za tím pravděpodobně právě „review bombing“.

Společnost chvíli zvažoval i dočasné blokování recenzí u her, ale nakonec shledala, že lidé by „bombardovali“ své cíle, hned jak by to bylo znovu možné. Také uvažovala o odstranění číselného hodnocení a nechání pouze uživatelských recenzí. Histogramy se nicméně ukázaly jako vhodnější způsob, jak negativní praxi v hodnocení her omezit. Pomáhají totiž také rozpoznat celkovou kvalitu hry za dlouhodobý časový úsek.

 

Zdroj: techspot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.