Foto: se svoelním Virgin Galactic

Společnost Virgin Galactic představila vítěze soutěže, který se zdarma podívá do vesmíru

Poté, co se Richard Branson vrátil z návštěvy kosmu, uspořádala společnost Virgin Galactic soutěž, v níž vítěz zdarma získal dvě letenky do vesmíru. Tato soutěž probíhala prostřednictvím platformy Omaze v červenci a srpnu letošního roku.

A nyní je již znám výherce (tedy přesněji výherkyně). Stala se jí Keisha S., zdravotní koučka z Antiguy a Barbudy. Druhou letenku se rozhodla věnovat své dceři, která studuje astrofyziku.

„Láska k vesmíru a fascinace létáním mě provázely odjakživa a tohle je pro mě opravdu splněný sen,“ řekla Keisha. „Doufám, že se o tuto zkušenost podělím se svou dcerou, abychom společně moly inspirovat další generace k následování svých snů.“

A na co se obě výherkyně mohou těšit? V rámci letu na hranici vesmíru je čekají asi čtyři minuty stavu beztíže, budou si moci prohlédnout Zemi z nové perspektivy z jednoho ze 17 oken, pochopitelně také získají letenku do Nového Mexika, ubytování v hotelu, výcvik, který je připraví na let, a VIP prohlídku Spaceport America s Richardem Bransonem.

Ačkoli přihlášení do soutěže bylo zdarma, pro zvýšení šance na vítězství bylo potřeba zakoupit další losy (za pět dolarů bylo možné získat 50 losů, od částky 50 dolarů pak bylo možné získat dvojnásobek losů, tedy 1000). Tyto finance přitom připadly charitativní organizaci Space for Humanity, která se věnuje zpřístupňování letů do vesmíru. Společnost Virgin Galactic odhaduje, že tímto způsobem získala 1,7 milionu dolarů.

Pro Bransona jde pochopitelně také o výbornou reklamu, jak dostat myšlenku vesmírné turistiky do hlubšího povědomí lidí. Možnost vyhrát dvě vstupenky na palubu vesmírného plavidla je pravděpodobně něco, o čem jsme naposledy snili jako děti.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.