Foto: Unsplash

Společnost Walmart už nebude inzerovat na X

Maloobchodní řetězec, největší americký zaměstnavatel a největší společnost podle tržeb Walmart agentuře Reuters sdělil, že už nebude inzerovat na platformě X. Odchod odchází poté, co majitel X Elon Musk zvýšil četnost antisemitských příspěvků a nelichotivě se vyjadřoval o odcházejících inzerentech.

„Na X již neinzerujeme, protože jsme našli jiné platformy, které lépe oslovují naše zákazníky,“ řekl agentuře Reuters mluvčí Walmartu.

Odchod Walmartu je další ranou pro X vedle rostoucího seznamu společností, které z platformy stáhly reklamu, konkrétně jde například o Apple, Disney, IBM, Comcast či Warner Bros. Discovery. A další skupina inzerentů ve čtvrtek sdělila deníku The New York Times, že jejich dočasné pozastavení se pravděpodobně stane trvalým.

Bývalí inzerenti X neměli o důvody k odchodu nouzi. Miliardář se například nedávno postavil na stranu uživatele, jenž zveřejnil nevhodný příspěvek, který obsahoval konspirační teorii o tom, že židovské komunity podněcují nenávist vůči bělochům. Jde přitom jen o vrchol ledovce.

Skupina Media Matters nedávno zveřejnila zprávu, v níž jsou reklamy známých značek umístěné vedle antisemitského obsahu. Společnost X na to reagovala žalobou a obvinila ji, že tento krok učinila záměrně.

Muskův pokus o urovnání situace vše jen zhoršil. Poté, co se na akci DealBook deníku The New York Times omluvil za zesílení antisemitského obsahu, vzkázal inzerentům, kteří se z platformy stáhli, aby „šli do prdele“. Jeho společnost nyní může přijít o 75 milionů dolarů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.