Foto: Unspash

Společnost X testuje tři úrovně placeného předplatného, snaží se tak řešit své finanční problémy

Společnost X podle agentury Bloomberg testuje tři úrovně předplatného, které jí mají pomoci vyřešit finanční potíže. Podrobností je prozatím málo, nicméně se zdá, že úrovně budou odstupňovány podle počtu reklam, které se na platformě zobrazují.

Vývojář a leaker s přezdívkou X @aaronp613 se ponořil do zdrojového kódu nejnovější aktualizace aplikace pro iOS a objevil některé informace o těchto navrhovaných úrovních předplatného, ačkoli informace se postupně dostávají na veřejnost již od minulého týdne. Vypadá to, že úrovně budou rozděleny na Basic, Standard a Plus, jak naznačuje zpráva agentury Bloomberg. Uživatelé Basic uvidí běžné množství reklam, ať už označených, nebo ne, zatímco uživatelé předplatného Standard uvidí polovinu reklam, což odpovídá současné výhodě exkluzivní pro uživatele, kteří každý měsíc zaplatí 8 dolarů za modrou fajfku. Uživatelům Plus nebude zobrazována žádná reklama.

Není jasné, kolik budou tyto úrovně stát, každopádně podobný krok údajně chystá také společnost Meta v Evropě, kde by mohla uživatelům účtovat až 17 dolarů měsíčně za úroveň bez reklam na Instagramu a Facebooku.

Kromě reklam prozatím není jasné, jaké další výhody by tyto úrovně předplatného uživatelům poskytovaly. Také se teprve uvidí, zda tento krok naznačuje snahu společnosti o povinné předplatné pro používání služby. Nicméně vzhledem k tomu, že placený základní plán údajně zobrazuje současnou úroveň reklam, je těžké si představit, jak by to s množstvím reklam vypadalo na běžném účtu zdarma.

Pokud jde o finanční výsledky společnosti, agentura Bloomberg uvádí, že generální ředitelka Linda Yaccarino nedávno sdělila bankovním věřitelům, že inzerenti se na platformu vracejí, i když se sníženými rozpočty. Na druhou stranu agentura Reuters prozradila, že příjmy z reklamy společnosti X v USA od Muskovy akvizice každý měsíc prudce klesají, přičemž poslední údaje ukazují, že v srpnu došlo až k 60% meziročnímu poklesu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.