Společnosti Xiaomi a Baidu spojují síly, chtějí se zaměřit na IoT a AI

Dvě velké čínské společnosti Xiaomi a Baidu uzavřely partnerskou dohodu. V rámci ní chtějí spolupracovat v oblasti Internetu věcí a umělé inteligence a vyměňovat si na tomto poli technologie.

Partnerství bylo oznámeno pár hodin po skončení oficiální akce, kterou pořádal v Asii oblíbený výrobce smartphonů Xiaomi. Aliance má velký význam, protože internetový gigant Baidu je považován v Číně za třetí nejhodnotnější společnost, která veřejně obchoduje s akciemi. V poslední době se stejně jako další obr čínský obr Tencent snaží výrazně prosadit v oblasti moderních technologií. Baidu již do technologií nějakou dobu „dělá“, vyvinulo např. vlastní AI s názvem Baidu Brain, která je založená na neurálních sítích a může se pochlubit 99,7% přesností při rozpoznávání obličeje a 97% přesností při rozpoznávání hlasu.

Xiaomi se v poslední době zaměřuje nejen na AI, ale také na rostoucí segment Internetu věcí a vidí v něm velkou budoucnost. Dokonce má v současnosti největší platformu IoT na světě – v rámci ní nabízí přes 800 zařízení od 400 partnerů a má 85 mil. připojených inteligentních zařízení. Čínský výrobce rovněž disponuje velkými výrobními kapacitami takřka pro všechna svá zařízení.

Obě společnosti bližší informace o spolupráci neprozradily, nicméně hned po oznámení partnerství prohlásily, že nejprve se chtějí soustředit na odvětví rozpoznání hlasu, hluboké učení a počítačové vidění (zpracování videa, obrazové výstupy z lékařských přístrojů apod.). Podle webu gizchina.com bude z partnerství těžit i Xiaomi v oblasti aplikací pro chytrá zařízení a chytrou domácnost obecně. Dalším okruhem zájmu mohou být autonomní vozy nebo rozšířená a virtuální realita, dodává web.

 

Zdroj: gizchina.com, techcrunch.com, wikipedia.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.