Foto: Unsplash

Spotify a LinkedIn pracují na vlastní kopii Clubhouse

Prudce rostoucí popularita nové sociální sítě Clubhouse způsobila, že její kopie se v poslední době objevují doslova všude. K TwitteruFacebooku, Instagramu, ale i Slacku, Discordu, či Telegramu, které již vyvíjejí kopii tohoto formátu, jenž staví na atraktivitě hlasového chatu v uzavřených místnostech s mluvčími a posluchači, se nyní přidaly i Spotify a LinkedIn.

Spotify totiž nyní oznámila, že odkoupila společnost Betty Labs, která stojí například za vývojem aplikace Locker Room, což je platforma pro iOS určená primárně pro sportovní fanoušky, v lecčems se však podobá právě Clubhouse. Spotify tedy plánuje rozšířit právě tuto aplikaci o další funkce, které by byly atraktivní i pro uživatele, kteří se o sport nezajímají. To společnost potvrdila i na svém blogu, kde uvedla, že „v nadcházejících měsících rozšíří Locker Room,“ který tak bude přístupný pro širší škálu uživatelů. Přičemž prostřednictvím této nové služby nabídne Spotify „řadu sportovních, hudebních a kulturních programů a také množství interaktivních funkcí, které umožní tvůrcům spojit se s publikem v reálném čase“.

Společnost také věří, že se jí na svoji novou platformu podaří přilákat řadu „profesionálních sportovců, spisovatelů, hudebníků, skladatelů, podcasterů a dalších zajímavých osobností,“ s nimiž zájemci budou moci pořádat diskuze v reálném čase.

Podobně LinkedIn plánuje do svojí platformy implementovat formát audio chatů. O těchto plánech jako první promluvil vývojář Alessandro Paluzzi, který našel v kódu LinkedIn důkaz o tom, že oblíbená sociální služba na této funkci pracuje. Design přitom pravděpodobně bude velmi nápadně připomínat vzhled Clubhouse. Funkčnost bude také nápadně podobná – vybraní lidé budou pořádat zajímavé audio přenosy, k nimž se budou moci připojit zájemci jako posluchači. LinkedIn však o nové funkci prozatím neprozradil žádné oficiální detaily, potvrdil však, že na tomto projektu skutečně pracuje.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.