Foto: se svolením Spotify

Spotify Live končí, zájem uživatelů nebyl tak velký, jak se očekávalo

Společnost Spotify ukončuje provoz aplikace Spotify Live. Šlo o samostatnou aplikaci pro živá zvuková vysílání, která byla dříve známá pod názvem Spotify Greenroom. Vznikla v roce 2021 akvizicí společnosti Betty Labs, kterou Spotify získalo za 62 milionů dolarů. Krátce po uskutečnění transakce společnost Spotify přejmenovala aplikaci Locker Room tohoto startupu na Spotify Greenroom a rozšířila její působnost i na další než sportovní témata. Téměř přesně před rokem pak streamovací gigant platformu opět přejmenoval a některé její funkce integroval do hlavní aplikace Spotify.

Mluvčí Spotify pro Music Ally uvedl, že po stávajících zkušenostech s živým zvukem se společnost rozhodla aplikaci Spotify Live ukončit, nicméně do budoucna věří v to, že tento formát má v ekosystému Spotify budoucnost. Samostatná aplikace ale podle jeho vyjádření již smysl postrádá.

Když společnost Spotify v roce 2021 (tedy v době největšího rozmachu tohoto média) poprvé oznámila, že přechází na živý zvuk, generální ředitel Daniel Ek předpověděl, že se tento formát stane všudypřítomným. Tehdy Ek mluvil o tom, že se živé audio stane stejně populárním jako Stories, které se v té době rychle šířily z platformy na platformu. To se však nakonec nestalo. Přitom již na konci loňského roku společnost zrušila řadu živých audio pořadů, což signalizovalo zmírnění jejích předchozích ambicí.

Stojí za zmínku, že Spotify není jedinou společností, která od tohoto formátu upustila. Například loni v květnu společnost Meta oznámila, že ukončuje provoz řady audio produktů, včetně Soundbites, který uživatelům umožňoval vytvářet krátké zvukové klipy s využitím řady efektů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.