Foto: Unsplash

Spotify oznámila akvizici společnosti Whooshkaa, měla by pomoci při tvorbě rozhlasových podcastů

Spotify se rozrůstá – koupila totiž další audio platformu, konkrétně australskou společnost Whooshkaa. Ta nabízí nástroj pro převod pořadů rozhlasových stanic do podoby podcastů. A právě tato technologie motivovala Spotify k akvizici, plánuje ji totiž integrovat v rámci služeb Megaphone (mimochodem akvizice Megaphone – lídra v oblasti podcastových technologií – proběhla v roce 2020). Cílem by mělo být rozšíření nabídky podcastů, které by byly vysílány na rádiových stanicích.

To ale nejsou všechny výhody, které se zakoupení společnosti Whooshkaa Spotify plynou. Nová služba by také mohla pomoci v některých dalších cílech Spotify. Zakladatel Rob Loewenthal například poznamenal, že Whooshkaa disponuje také technologií převodu řeči na text (a také naopak textu na řeč), integraci s inteligentní domácností a nástroji pro podcasting „na podnikové úrovni“.

Prozatím se společnost Spotify nezmínila o žádném konkrétním využití výše zmiňovaných technologií – například k automatickému přepisu podcastů nebo dalším rozšíření funkcí podcastingu, nicméně do budoucna by nebylo překvapivé, kdybychom se některé z těchto (nebo jiných nových) funkcí dočkali.

Prozatím je cíl jasný – pokud se Spotify podaří přesvědčit rozhlasové stanice, aby začaly nabízet podcasty, Spotify by mohlo dále rozšířit okruh svých posluchačů. Navíc může jít o krok, který by mohl pomoci i samotným rádiím. Jejich obliba totiž v posledních letech klesá a řada rádiových stanic hledá způsoby, jak svoji popularitu opět zvýšit. Právě rozhlasové podcasty by mohly být zajímavým řešením.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.