Foto: Pixabay

Spotify představilo vlastního hlasového asistenta pro Android a iOS

O spuštění vlastního hlasového asistenta v rámci Spotify se mluví už pár let. Společnost se totiž o testování nové funkce v minulosti zmínila opakovaně. Až nyní však došlo k oficiálnímu uvedení hlasového asistenta této oblíbené streamovací služby pro zařízení s Androidem a iOS.

Ovládání je snadné – pro probuzení funkce stačí říct: „Hey, Spotify“. Poté už můžete požádat o přehrání skladby, oblíbeného umělce nebo celého seznamu skladeb. Každopádně pro to, abyste mohli službu využít, musíte nejdříve udělit Spotify souhlas k přístupu k mikrofonu ve vašem zařízení. Co se týče ochrany osobních údajů, podle serveru GSM Arena dochází k ukládání informací o vyhledávání pouze po hlasovém probuzení asistenta nebo po klepnutí na tlačítko, kterým jej lze rovněž aktivovat.

Nutno ale říci, že nejde o systémového hlasového asistenta, jakým je Siri nebo Google Asistent. Hlasový asistent Spotify bude fungovat pouze, pokud má uživatel otevřenou aplikaci Spotify.

I když toho ale novinka neumí tolik jako Siri nebo Google Asistent, přeci jen nejde o zanedbatelnou funkci. Zdá se totiž, že právě hlasový asistent oblíbené streamovací herní služby by mohl připravit půdu hlasového ovládání pro aplikaci Car Thing, což je hlasově ovládaný hudební a podcastový asistent, o němž se zdá, že jej Spotify již brzo uvede na trh. Car Thing by přitom měl konkurovat službám, mezi něž patří zejména CarPlay, Android Auto či Echo Auto.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.