Foto: Unsplash

Spotify propustí 17 procent zaměstnanců

Společnost Spotify se před svátky rozhodla nečekaně propustit 17 % zaměstnanců v rámci celé společnosti, oznámil generální ředitel Daniel Ek v tiskové zprávě. Pro snížení počtu zaměstnanců se rozhodl kvůli „výzvám ležícím v budoucnosti“ a rozhodl se je provést okamžitě namísto toho, aby zaměstnance propouštěl postupně v průběhu dalších let. Dodal, že zaměstnanci, kterých se to týká, budou informováni ještě dnes.

“Uvědomuji si, že pro mnohé bude snížení v tomto rozsahu překvapivě velké vzhledem k nedávné pozitivní zprávě o příjmech firmy,” napsal Ek. “Debatovali jsme o menším snížení počtu zaměstnanců v průběhu let 2024 a 2025.” Vzhledem k rozdílu mezi cílovou finanční situací a současnými provozními náklady však Ek nakonec rozhodl, že nejlepším způsobem, jak dosáhnout cílů společnosti, je radikální snížení počtu zaměstnanců.

Ek dále poznamenal, že společnost v letech 2020 a 2021 výrazně rostla díky nižším nákladům na kapitál. A navzdory úsporným opatřením provedeným v loňském roce (společnost propustila 6 % zaměstnanců na začátku roku 2023 a další 2 % v květnu) “je naše struktura nákladů stále příliš velká,” řekl Ek. Po předchozích seriích propouštění měla společnost Spotify přibližně 9 000 zaměstnanců (z toho 4 300 míst bylo v roce 2022 v USA), takže během nejnovějších škrtů přijde o práci přibližně 1 500 zaměstnanců. Aby společnost Spotify zmírnila dopady propouštění na zaměstnance, vyplatí jim v průměru pětiměsíční odstupné, zaplatí zdravotní péči a poskytne kariérní podporu.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.