Foto: Unsplash

Spotify testuje nový automobilový režim založený na ovládání hlasem

Společnost Spotify uvedla, že nyní testuje nový automobilový režim. Tato novinka je prozatím testována pouze na hrstce uživatelů, do budoucna by však měla nahradit starý režim Car View, který byl zrušen v loňském roce. Novinka ponese název Car Mode a podle všeho bude více zaměřena na hlasové ovládání než starší verze. Ačkoli zatím není jisté, zda rozpoznávání hlasu v režimu handsfree skutečně zvyšuje bezpečnost řízení (některé studie naznačují, že řidiči, kteří používají hlasové ovládání, jsou naopak více rozptylováni), nové řešení nabízí méně rušivých vizuálních prvků a čistší rozhraní.

Podle snímků obrazovky ukazující Car Mode pro systém Android (na serveru 9to5Google) mohou uživatelé pomocí hlasového ovládání vyhledávat interprety, procházet alba, přehrávat nebo pozastavovat skladby, posouvat je vpřed a přidávat do oblíbených. Tento nový režim přitom vypadá mnohem méně rušivě než starší verze – nabízí například zjednodušené zobrazení přehrávače či velmi přehlednou kartu Knihovna, která nabízí rychlý přístup k hudbě nebo podcastům, které uživatel nedávno poslouchal.

Technologické společnosti jako Google a Amazon tlačí na výrobce automobilů, aby do budoucích modelů vozů zabudovali více funkcí pro rozpoznávání hlasu. Jak poznamenává TechCrunch, hlasové ovládání bude také nezbytnou funkcí v autonomních vozidlech. Společnost Spotify se bezpochyby snaží udržet náskok před tímto trendem. Minulý měsíc například Spotify po delším testovacím období oficiálně uvedlo na trh Car Thing, automobilový přehrávač s hlasovým ovládáním.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.